Yaylada Mahall

Yaylada Mahâll

Doğanın içinde kaliteli bir yaşam.


TEKNOLOJİK, GÜVENLİ, DAYANIKLI

Çelik, ahşaptan 21; betonarmeden 10 kat daha esnektir. Her türlü zemine uygun olduğu için deprem güvenliği açısından vazgeçilmezdir. Hafiftir; özgül ağırlığı, taşıdığı yüke oranla küçüktür. %100 geri dönüşümlüdür. Tüm bu özellikler çeliğin sağlamlığını tartışılmaz kılmaktadır.


PRATİK

Çelik yapı sistemi, klasik sistemler ile kıyaslanamayacak derecede yüksek inşaat hızına sahiptir. Kısa sürede uygulandığı için zamandan tasarruf sağlarken, acil çözümler için de ideal bir sistem olarak dikkat çekmektedir.


EKONOMİK

İnşaat süresinin çok kısa olması iş-zaman çizelgesinin reel olarak oluşturulabilmesini de mümkün kılmaktadır. Böylece gereksiz işçilik ve şantiye maliyetlerinin önüne geçilerek toplam yatırım maliyetinin düşük olması sağlanmaktadır. Bunun yanında binanın erken kullanıma açılması sayesinde satış ve kira gelirinde avantaj elde edilmektedir.


DEPREME DAYANIKLI

Çelik yapıların ağırlıkları, betonarme binaların ortalama 1/10'i kadardır. Binaları etkileyen deprem yükü binanın ağırlığıyla doğru orantılı olarak artar. Japonya'da sık deprem olmasına rağmen, insanların burnu bile kanamamaktadır. Amerika, Kanada, Japonya, İngiltere gibi deprem bölgelerinde olan gelişmiş ülkelerde çelik binalar kullanılmaktadır.


KALİTELİ

Tüm dünyada uluslararası standartlarla belirlenmiş özelliklerde üretilen ve tamamen endüstriyel bir ürün olan çeliğin kalitesi, üretiminin her aşamasında kontrol edilerek belgelenmektedir. Yapımcı ya da kullanıcı, malzemenin fiziksel özelliklerine müdahale edememektedir. Teorik hesap değerleri de uygulamada aynen geçerli olmaktadır. Betonun içine gizlenmediğinden, projeye ve standartlara uygunluğu her zaman denetlenebilme imkanı sağlamaktadır.


EKOLOJİK

Çelik geri dönüşümlü bir malzeme olduğundan doğal kaynakların tüketilmesini önlemektedir. Maksimum yalıtım sağlayan yapı sistemi sayesinde enerji kullanımında yüksek oranda tasarruf edilmesi sağlanarak kaynakların israf edilmesinin önüne geçilmektedir.